JL Audio M6 Marine Subwoofer 10" w/White Luxe Grill M6-10IB-L-GWSW-4-Single
No reviews yet Write a Review
SKU:
CW107059
Weight:
1.00 LBS
DOWNLOADS
Product PDF
Spec Sheet PDF
CAD Drawing
CAD Drawing 2
CAD Drawing 3
M6 Marine Subwoofer 10" with White Luxe Grill M6-10IB-L-GWSW-4-Single
M6 10-inch Marine Subwoofer for Infinite-Baffle Use (250 W, 4 Ω) - White Trim Ring, White Luxe Grille
The M6-10IB is best used with amplifier power in the 75W - 250W range and is optimized to operate with a large volume of air behind it (at least 2 cu. ft. / 56.6 l). If you need a Subwoofer that operates in a small sealed enclosure, select our M6-10W, instead.
*Sold individually
Specifications:
  • Continuous Power Handling (RMS): 250W